Nakon desetljeća istraživanja glazbe i frekvencija kako bi saznao kako utječu na ljude, Michael Tyrrell došao je do iznenađujućeg zaključka da glazba ima veliki utjecaj i na kućne ljubimce.
Glazba može ublažiti tjeskobu, ublažiti nervozu i smanjiti lajanje i režanje. Ali postoji pobjednička formula da glazba stvarno utječe na nas i naše kućne ljubimce, a tajna leži u učestalosti.
Istražujući glazbu, Tyrrell je znao da klasična glazba, poput Mozarta, Beethovena, Bacha i drugih, ima određeni dobar učinak na kućne ljubimce. Ali, stvarajući glazbu koja ima različite frekvencije, pronašao je potpuno novi koncept glazbe koji je na potpuno novoj razini. To je poput glazbe u liftu – ne dosadi, zapravo vas opušta. Michael je osnivač glazbe “Wholetones” i istoimenog YouTube kanala na koji stavlja primjere svog rada. Njegove kolekcije sastoje se od različitih frekvencija koje bude pozitivnu energiju i smanjuju svaku negativnost.
Ali što je zapravo frekvencija?
Sva glazba nastaje uz pomoć frekvencije – a 1 herc znači da postoji jedan zvučni val u sekundi. Tyrrellova savršena glazba za smirivanje pasa skladana je na frekvenciji od 396 herca, odnosno 396 zvučnih valova u sekundi. Prosječnom čovjeku te stvari neće značiti ništa, jer znate kakvu glazbu volite i je li dobra. Ali ono što ne znate je da osjećate frekvenciju bili toga svjesni ili ne. Zato njegova glazba može biti dobra za pse, jer oni osjećaju frekvenciju malo drugačije od nas. Usporedite to sa zviždukom psa – mi ga ne čujemo, oni mogu, sve zbog frekvencije.
“Životinje su osjetljive na te frekvencije i mogu ih čuti čak i kad je zvuk jako stišan“, rekao je Michael. Dakle, ako imate psa koji ne čuje dobro (zbog starosti ili nekog zdravstvenog problema), pokušajte pustiti glazbu na frekvenciji od 396 herca. Sigurno će doći do promjena u njegovom ponašanju, pogotovo ako s vremena na vrijeme laje i reži.
Sljedeći put kad vaš ljubimac bude u stresnoj situaciji, pustite zvukove meditacije (ili Wholetones, Milesovu glazbu) na određenoj frekvenciji i primijetite mijenja li se njegovo ponašanje ili se smiruje.
–
Foto: Unsplash